Skip to main content
Novinky

Novým prezidentem HK je Zdeněk Zajíček

Podnikatelé na celostátním sněmu konaném v pražském kongresovém centru O2universum zvolili za prezidenta Hospodářské komory ČR na další tři roky Zdeňka Zajíčka, který získal 190 hlasů, jeho protikandidát Martin Pecina obdržel 64 hlasů. Zajíček vystřídal v čele komory po devítiletém působení Vladimíra Dlouhého, který na post již nekandidoval. Asociaci prádelen a čistíren ČR na sněmu reprezentovali viceprezidenti Martina Prošková a Jan Chrištof.

Mgr. Zdeněk Zajíček, který dosud působil jako viceprezident Hospodářské komory, se narodil 10. května 1967 v Praze. Absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Je průkopníkem e-governmentu a jednou z klíčových postav digitalizace. Autorsky, legislativně a realizačně se podílel na projektech Czech Point, Datové schránky, Základní registry, Státní pokladna, Bankovní identita, Digitalizace stavebního řízení, Digitální technické mapy nebo Zákon o právu na digitální služby. Pracoval jako náměstek na ministerstvech financí, spravedlnosti a vnitra. Je poradcem premiéra Petra Fialy pro digitalizaci a digitální transformaci a také poradcem ministra dopravy Martina Kupky pro stejnou oblast.

„Je pro mě velkou ctí a závazkem vést Hospodářskou komoru v období, kdy budou muset v České republice padnout klíčová rozhodnutí o strategických investicích v oblasti energetiky, dopravní a technické infrastruktury, v oblasti školství a vzdělávání. Na tato rozhodnutí opravdu není mnoho času, pokud chceme zachovat naše hospodářství a podnikání konkurenceschopné. Je na to třeba najít širokou shodu nejen mezi podnikatelskými a zaměstnavatelskými organizacemi, ale také s odbory a s politickou reprezentací. To je prvořadý úkol nového týmu ve vedení Hospodářské komory, která je připravena takové Vize, Strategie a Partnerství spoluvytvářet a realizovat,“ uvedl Zdeněk Zajíček.

Zdroj: Hospodářská komora ČR + Asociace prádelen a čistíren ČR