Skip to main content
Novinky

Aplikace Můj štítek: Komfort a udržitelnost do domácností

Průzkumy ukazují, že v České republice štítky na oblečení odstřihává až 78 % spotřebitelů. Připravují se tak o cenné informace údržby svých oblíbených kousků. To se však mění s novou aplikací Můj štítek (My care label).

„Tato aplikace je výsledkem mezinárodních průzkumů spotřebitelského chování provedených agenturou IPSOS pro GINETEX, mezinárodní asociaci, která vyvinula a vlastní práva k ochranné známce pro symboly ošetřování textilních výrobků. Aplikace je nyní k dispozici spotřebitelům ve Francii, Itálii, Německu, Španělsku, Velké Británii a od letošního roku také v České republice,“ informuje Ladislava Zaklová, ředitelka SOTEX GINETEX.

Digitální štítek neškrábe a nekouše
Každý textilní výrobek, který si koupíte v obchodě, musí být označen štítkem s doporučeními pro ošetřování. Většina spotřebitelů však štítek odstřihne, protože je nepříjemný při nošení. Uchovávat odstřižené štítky je nepraktické. Digitální štítek, který je k dispozici pro každý chytrý mobilní telefon tuto letitou svízel řečí. Po nákupu oblečení nebo textilu mohou uživatelé přidat výrobek do aplikace a vytvořit digitální štítek s veškerými důležitými informacemi. Kdo má staženou aplikaci, může si ověřit význam jednotlivých symbolů a rozšířit své povědomí o méně známé symboly, jako je bělení či sušení v bubnové sušičce.

Aplikace poradí, jak se zbavit například skvrn na oblíbeném oblečení
Aplikace poradí, jak si udržet oblíbené kousky oděvu co nejdéle, a přitom jako nové. Nová aplikace obsahuje rozsáhlou knihovnu s doporučeními pro čištění různých typů skvrn na textilu. Uživatelé získají přesné postupy, jak se zbavit skvrn bez poškození oblečení. K dispozici je 33 různých typů skvrn na 19 materiálech. „Aplikace také poskytuje užitečné rady a tipy pro správnou péči o textil v domácnosti, což uživatelům umožňuje udržovat své oblečení v optimálním stavu a prodloužit jeho životnost,“ dodává Ladislava Zaklová.

Správná péče o textil přispívá k udržitelnosti
Spotřebitelé si stále více uvědomují, že prodloužení životnosti oblečení nejen šetří peníze, ale také významně přispívá k ochraně životního prostředí. Správná péče o textilní výrobky snižuje množství odpadu, spotřebu vody a energie, čímž minimalizuje ekologickou stopu. Aplikace Můj štítek vznikla na základě průzkumů agentury IPSOS, které probíhají od roku 2017 ve dvouletých cyklech v sedmi zemích EU. Tento nástroj nejenže usnadňuje organizaci šatníku, ale také podporuje udržitelný přístup k péči o textilní výrobky.

Aplikace je zdarma a v češtině
Aplikace je dostupná zdarma pro obě platformy – iOS (Apple produkty) i Android. Při vyhledávání ke stažení je potřeba zadat anglický název My care label. Jinak je aplikace celá v češtině.

Zdroj: SOTEX GINETEX

QR kód ke stažení aplikace pro Android

QR kód ke stažení aplikace pro IOS