Skip to main content
Novinky

Vývojáři aplikace E-Washboard finalizují tříletou práci v Belgii

Skupina hlavních vývojářů, která v rámci projektu Educate!, vyvíjí mobilní vzdělávací aplikaci, pracuje společně v belgickém Gentu. Výsledkem celotýdenního meetingu bude finální podoba prvního mezinárodního online vzdělávání pro pracovníky oboru textilní péče. V zastoupení výkonné ředitelky Moniky Býmové se belgického setkání účastní také naše Asociace.

E-Washboard – to je název mobilní aplikace, která za podpory EU vzniká již třetím rokem ve spolupráci s dalšími evropskými asociacemi textilní péče. Základní verze aplikace, která bude fungovat i jako webová stránka pro využití na počítači, bude hotová na konci srpna. APaČ nyní řeší zásadní otázky pro její spuštění se zástupci německé asociace DTV, belgické asociace FBT a vzdělávacího institutu HeurekaNet. „Aplikace je již víceméně připravena ke spuštění, ale samozřejmě je zde řada technických detailů, kterým musíme věnovat pozornost. Vedle toho také stále probíhají analýzy obsahu platformy,“ popisuje aktuální situaci Monika Býmová. 

Po diskuzi nad technickými a obsahovými parametry aplikace bude dalším krokem vývojářů její kompletní překlad. „Celá platforma bude dostupná v pěti jazycích. Vedle češtiny to bude angličtina, němčina, francouzština a vlámština. Za českou stranu budeme do budoucna usilovat také o ukrajištinu. Měsíc srpen pro nás tedy bude ve znamení překladů,“ říká.

Mezi každodenním pracovním programem přijala čtveřice vývojářů pozvání od dodavatele detergentů Christeyns, jehož sídlo se nachází právě v Gentu. „Technický ředitel nás provedl výrobou a ukázal nám sklad, kde uchovávají na sto tisíc palet s jejich produkty. Bylo to zajímavé zpestření,“ uzavírá.

Asociace prádelen a čistíren ČR