Skip to main content
Novinky

Veselé Vánoce od Asociace!

Vážení členové Asociace, kolegové,
máme za sebou v pořadí již třetí kritický rok. Dopady pandemie vystřídala inflace a zdražování úplně všeho. Válečný konflikt na Ukrajině je příliš blízko a příliš reálný, než abychom mohli předstírat, že nám nezasahuje do životů. Životní úroveň v zemi klesá nejvíce v novodobé historii. A zřejmě si neoddychneme ani v příštím roce. Pozitivní však je, že ty prádelny a čistírny, které krizi dosud ustály se ctí (těší mě, že to je naprostá většina našich členů), mají velkou šanci zvládnout i výzvy nadcházejícího roku. Při setkáních s mnoha z Vás jsem s potěšením konstatovala, že stále máte energii a chuť se tím vším prát, protože co nás nezabilo, to nás posílilo. Je ale také potřeba udělat si čas na radosti, hodit na chvíli starosti za hlavu, věnovat se příjemným povinnostem vánočním a užít si klid spolu se svými blízkými, objevovat nové věci nejen pracovní. Věděli jste například, že těm vousatým skřítkům na úvodní fotografii se říká gnómové, pocházejí ze Skandinávie a v posledních letech jsou novým vánočním symbolem po celém světě? Zkrátka nejen prací živ je člověk a pořád se učíme.

Hlavním posláním oborových asociací je sdružovat ty, kteří mají společné zájmy. A jestli byla současná krize v něčem prospěšná, tak v tom, že si společnost čím dál více uvědomuje důležitost sdílení informací, zkušeností, ale také starostí. Ne nadarmo se říká, že sdílený problém je poloviční. Také v letošním roce naše Asociace navýšila počet svých členů, i přes nepříznivou ekonomickou situaci udržela návštěvnost konference INTERCLEAN a naplnila všechna námi organizovaná školení. Je to signál, že jdeme dobrou cestou. Společně s Vámi budeme naše aktivity tímto směrem rozvíjet i v příštím roce a vytvářet tak další příležitosti pro setkávání, díky kterým můžeme i v těžké době růst.

Za celou Asociaci Vám děkuji za důvěru a za spolupráci v letošním roce, přeji klidné prožití vánočních svátků a v roce 2023 se těším na další spolupráci. Ať už v rámci Asociace či mimo ni.

S úctou,

Jana Puškáčová
prezidentka Asociace prádelen a čistíren ČR