Skip to main content
Novinky

Partneři online vzdělávání jednali v Belgii

Projekt digitálního vzdělávání pokračuje! Prezidentka APaČ Lenka Břoušková a nová výkonná ředitelka Monika Čuhelová společně na konci března odletěly do Bruselu na další setkání všech partnerů mezinárodního projektu Educate! Českou republiku zde zastupuje právě Asociace prádelen a čistíren. Projektu, který zastřešuje organizace ETSA, se účastní také prádelenské a čistírenské asociace z Německa, Belgie a Švédska.

Cílem tříletého projektu, který odstartoval loni v září, je připravit 16-20 vzdělávacích digitálních modulů pro pracovníky prádelenského a čistírenského sektoru s nižší kvalifikací. Ty by měly mít formu praktických ukázek a instruktážních videí, které mají jednoduchým způsobem vysvětlit dané téma.

Na dvoudenním jednání v sídle belgické federace textilní péče v Bruselu společně zástupci všech partnerských zemí koordinovali svoje kroky a dohodli si další postup. APaČ během následujícího měsíce dubna na zadaných úkolech intenzivě pracovala. Vyhledávala odborníky v sektoru prádelenství a čistírenství z řad majitelů firem, dodavatelů, pracovníků i odborných učitelů a vedla s nimi rozhovory o digitalizaci, automatizaci, ekologii a především o aktuálních a budoucích požadavcích na zaměstnance.

Asociace prádelen a čistíren ČR