Skip to main content
Novinky

Management asociace přebírá Monika Čuhelová

Brno, 20. března 2019 – Novým výkonným orgánem Asociace prádelen a čistíren ČR se stává Monika Čuhelová. Bývalá sportovní novinářka známá zejména ze svého pětiletého působení v České televizi zvítězila ve výběrovém řízení a 19. března 2019 byla do funkce schválena předsednictvem asociace.

Čuhelová studovala obory Ekonomika a management a Sociální média a komunikace. Deset let pracovala jako novinářka, zkušenosti čerpala na televizních stanicích, v rádiích Kiss i jako redaktorka magazínu Hattrick. Naposledy působila v Redakci sportu České televize, kde se specializovala na fotbal, moderovala například pořad Dohráno. Je autorkou biografické knihy fotbalisty Petra Švancary, za kterou získala ocenění Český Bestseller 2015. Má zkušenosti s charitativními projekty a produkcí propagačních videí. „Jejím úkolem bude převzít veškeré aktivity asociace a posunout je na vyšší úroveň. Pevně věříme, že naše spolupráce bude úspěšná a asociace se dostane zase o kus dál,“ říká prezidentka asociace Lenka Břoušková.

Poslední rok strávila Monika Čuhelová v New Yorku, kam původně odjela na několikaměsíční sabatikl. Po svém odchodu z ČT se tam vrátila a po návratu zpět do Česka se rozhodla mediální svět opustit. „Práce novinářky mi dala obrovské množství zážitků a zkušeností, za které jsem nesmírně vděčná. Jsem si jista, že řadu z nich budu moci uplatit i na nové pozici a zároveň se spoustu dalších věcí naučit,“ uvádí Čuhelová, která má k oboru profesionální údržby prádla vztah od dětství. „Jako malá jsem částečně vyrůstala s babičkou, která 25 let pracovala v prádelně na fotbalovém stadionu brněnské Zbrojovky. Velkou část dětství jsem strávila v prádelně a mám k této práci obrovský respekt. Vím, jak je náročná a přitom často veřejností nedoceněná. To bych se ráda pokusila změnit.“

Čuhelovou čeká vedle posílení PR oboru profesionální textilní péče také stanovení nové strategie asociace a postupná přeměna jejího vizuálu. Ujme se organizace veškerých jednání orgánů asociace a vzdělávacích akcí, včetně konference INTERCLEAN s více než dvacetiletou tradicí. Dále přebírá pozici projektové manažerky projetu Educate! pro ČR, v rámci kterého národní evropské asociace vyvíjejí unikátní online bezplatnou mezinárodní vzdělávací aplikaci pro pracovníky prádelen a čistíren.

Zdroj: Asociace prádelen a čistíren ČR