Skip to main content
Novinky

Konference INTERCLEAN oslavila čtvrt století v Karlových Varech

Karlovy Vary, 6. října 2022 – Na 150 účastníků dorazilo na 25. ročník konference praní, čištění a pronájmu prádla INTERCLEAN 2022. Akce, která je jedinou svého druhu v Česku, opět přinesla diskuze na aktuální témata, prezentace technologických novinek na stáncích vystavovatelů i zábavu. To vše v prostorách hotelu Thermal, který každoročně hostí slavný karlovarský filmový festival.

Konferenci pod vedením moderátorky České televize Veroniky Kadeřábkové odstartovala prezentace Jany Puškáčové. Prezidentka Asociace návštěvníkům představila Oborový index nákladů, který vytváří a pravidelně aktualizuje řada asociací textilní péče napříč evropskými zeměmi. Dokument, který zobrazuje zpětný vývoj nákladů u prádelen, prádelen s pronájmem a u čistíren, vytvořila i naše Asociace.

Další prezentací navázal člen předsednictva Asociace Miroslav Malina, jež je zároveň členem pracovní skupiny pro Certifikaci čistíren. Tento projekt byl představen společně s výsledky aktuálního průzkumu trhu, v rámci kterého se Asociace v letošním roce zaměřila na to, jak náš obor vnímá veřejnost. Podle něj by seznam certifikovaných čistíren ocenilo 52 procent Čechů.

Nejočekávanějším bodem programu byla odpolední panelová diskuze na téma energetické krize, která tvrdě zasáhla také české firmy v oboru profesionální údržby prádla. Členka předsednictva a zástupkyně Asociace pro evropské záležitosti Nikola Kašparová publiku přiblížila, jak v tomto směru probíhá boj za zájmy prádelen na evropské platformě. Následně v panelové diskuzi debatovali o možnostech řešení vysokých cen energií náměstek ministra průmyslu a obchodu Petr Třešňák, viceprezident Hospodářské komory Radek Jakubský, přední český ekonom Lukáš Kovanda a specialista na energetické dotace Jindřich Syrový.

Večerní program přinesl vystoupení Prague Burlesque, který je jediným zástupcem burleskní show v České republice, v čele s principálem Sonny Vargasem a královnou české burlesky Miss Cool Cat. Večerní tombolou, do které věnovali ceny vystavovatelé a partneři Asociace, provázel vedle Veroniky Kadeřábkové známý fotbalový bavič Petr Švancara. Diskotékou bavil až do ranních hodin karlovarský DJ Scamp.

Součástí hlavního programu konference bylo také jednání Kolegia, na kterém členové Asociace rozhodli o navýšení členských příspěvků od roku 2023. Nový Příspěvkový řád naleznete ZDE. Podrobnosti ze zasedání nejvyššího orgánu Asociace najdete v samostatném zápise. Ten společně s prezentacemi z přednášek a průzkumem trhu 2022 naleznete v členské sekci ZDE.

Na konferenci letos vystavovaly tyto firmy: Christeyns, Pragoperun, Lapauw, Domus Laundry, Kovoslužba OTS, Kemas, Primus, Professional Support, Alvla. Asociace děkuje jim a všem hostům a přednášejícím za účast. Velké poděkování míří také k našim partnerům: Christeyns, Pragoperun, Elis, CHT Switzerland, Alliance Laundry System, Domus Laundry a TZÚ. Děkujeme za podporu!

Konference INTERCLEAN 2023 se uskuteční v říjnu příštího roku v Brně.

Fotogalerii z akce naleznete ZDE

Video z akce naleznete ZDE. Video sestřih z tomboly naleznete ZDE.

Asociace prádelen a čistíren ČR