Skip to main content
Novinky

Komora za podpory APaČ navrhla zákon proti byrokracii

Hospodářská komora na sněmu konaném 13. června v Praze představila návrh antibyrokratického zákona. Stát by podle něj měl ze zákona povinnost od příštího roku systematicky přezkoumávat a případně odstraňovat administrativní úkony, které podnikatele zbytečně zatěžují. Snížením administrativní zátěže o čtvrtinu by firmy v Česku ročně ušetřily 18 miliard korun.

Ušetřené peníze by podle prezidenta komory Zdeňka Zajíčka mohly jít například do transformace energetiky, digitalizace, automatizace či robotizace. Pokles administrativních povinností by se také promítl do růstu hrubého domácího produktu, a to podle Zajíčka o 25 miliard korun ročně. Vláda bude s HK o návrhu antibyrokratického zákona v nadcházejících týdnech jednat, uvedl na sněmu HK premiér Petr Fiala.

Součástí prezentace návrhu zákona na sněmu HK bylo také video, ve kterém své zkušenosti s nadměrnou byrokracií přibližují samotní podnikatelé. Za sektor textilní péče promluvila členka předsednictva APaČ a provozní manažerka prádelny Caio s.r.o. Nikola Kašparová.

Celé video si pustíte ZDE.

Asociace prádelen a čistíren ČR