Skip to main content
Novinky

Asociace prádelen a čistíren si zvolila staronové vedení

Delegáti řádných členů Asociace prádelen a čistíren (APaČ) si na zasedání Kolegia, které se uskutečnilo ve čtvrtek 24. června v golfovém resortu Kaskáda v Kuřimi u Brna, zvolili nové vedení své asociace na příští tři roky. Do 11 členného předsednictva se dostalo pět nováčků. Prezidentkou asociace zůstává Jana Puškáčová (Elis Textil Servis s.r.o.).

Kvůli epidemiologické situaci odkládané Kolegium se po nedávném rozvolnění stihlo uskutečnit ještě před letními prázdninami. Zástupci prádelen a čistíren, kteří pohodlně naplnili nejméně 25 procentní účast potřebnou pro usnášeníschopnost, si zvolili následující složení předsednictva:

 • Martina Prošková, Prádelna a čistírna Jihlava, s.r.o.
 • Ondřej Koudelka, Prádelna Koudelka a syn s.r.o.
 • Vítězslav Šopík, Prádelna Šopík s.r.o.
 • Lubomír Kříž, SALESIANER MIETTEX CHEMING s.r.o.
 • Jan Chrištof, CHRIŠTOF, spol. s r.o.
 • Petra Majcíková, RENATEX CZ a.s.
 • Jana Puškáčová, Elis Textil Servis s.r.o.
 • Pavel Novotný, OTS group s.r.o.
 • Nikola Kašparová, ITM – International Tourist Management s.r.o
 • Miroslav Malina ml., P-MM s.r.o.
 • Dominika Drášilová, Arbela s.r.o.

Nové předsednictvo jednomyslně potvrdilo v prezidentské funkci Janu Puškáčovou (Elis Textil Servis s.r.o.). „Ráda bych svým kolegům poděkovala nejen za důvěru ve mě vloženou, ale především za to, že si v této náročné době, kdy se všechno vrací k normálu, vůbec našli čas a přijeli na Kolegium diskutovat. Účast mě velice příjemně překvapila. Těším se na další práci pro asociaci, pro naše členy a celý náš obor. Nyní se začínáme plně soustředit na organizaci konference INTERCLEAN,“ uvedla nově zvolená prezidentka Jana Puškáčová. Viceprezidenty zůstávají Martina Prošková (Prádelna a čistírna Jihlava, s.r.o.) a Jan Chrištof (CHRIŠTOF, spol. s r.o.).

Kolegium APaČ schválilo všechny předložené podklady, a po obsáhlé diskuzi také nové znění Stanov a souvisejících dokumentů, které vznikly především se snahou zpřehlednit a upravit je tak, aby zjednodušovaly fungování orgánů APaČ.

Před samotným začátkem Kolegia se v konferenčních prostorách resortu Kaskáda uskutečnila Multiplikační akce k projektu Educate!, do kterého je APaČ společně s dalšími zahraničními partnery zapojena. Projekt financovaný ze zdrojů Evropské unie vyvíjí online vzdělávací platformu E-Washboard, kterou budou pracovníci prádelen a čistíren již zanedlouho moci bezplatně využívat. Informace o projektu, vývoji a o budoucnosti platformy v obsáhlé prezentaci popsala výkonná ředitelka APaČ Monika Býmová. Zástupci prádelen a čistíren v průběhu tohoto dopoledního programu diskutovali a přidávali své podněty, s nimiž budou vývojáři projektu nadále pracovat.

Asociace prádelen a čistíren ČR