Skip to main content
Novinky

Projekt E-Washboard vstupuje do závěrečné fáze

Projekt E-Washboard vstupuje do závěrečné fáze! V době, kdy je možnost osobního setkávání značně omezená, projednali partneři projektu další vývoj vzdělávání pro pracovníky prádelen a čistíren na online setkání. V následujících měsících bude pozornost soustředěna zejména na vývoj výukových modulů, které jsou klíčovou složkou celého projektu. Do května vzniknou základní verze 22 připravovaných modulů. Následně budou moduly testovány s pracovníky prádelen a čistíren.

„Uvědomujeme si, že řada firem v oboru nyní hraje o přežití a online vzdělávání pro ně v současné době není téma. Zástupci národních asociací napříč Evropou ale dělají vše proto, aby zmírnili dopady krize na obor a zároveň se připravují na období po ní. Firmy, které byly nuceny propouštět, budou znovu nabírat a zaškolovat nové pracovníky. Věříme, že online vzdělávání v budoucnu ocení,“ říká manažerka projektu Monika Čuhelová z Asociace prádelen a čistíren.

VZDĚLÁVÁCÍ MODULY PROJEKTU E-WASHBOARD

1. Základ digitálních dovedností
2. Péče o fyzické a psychické zdraví
3. Osobní rozvoj
4. Osobní a firemní vzhled
5. Komunikace
6. Příjem prádla
7. Třídění prádla
8. Dávkování
9. Příprava strojů
10. Příprava detergentů
11. Plnění pracích a čistících strojů
12.Cílené používání detergentů
13. Programování pracích a čistících strojů
14. Vedení záznamu
15. Monitoring pracího a čistícího procesu
16. Vykládání pracích a čistících strojů
17. Základy dokončovacích prací
18. Žehlení
19. Mandlování
20. Sušení
21. Finišování
22. Lisování prádla

Asociace prádelen a čistíren

E-Washboard je projekt financovaný ze zdrojů EU, do kterého jsou vedle APaČ zapojeny také asociace z Německa, Belgie, Švédska, evropská organizace ETSA a vzdělávací institut HeurekaNet. Výsledkem projektu bude online vzdělávání pro pracovníky prádelen a čistíren na webových stránkách i v mobilní aplikaci. A to v řadě jazykových mutací, včetně češtiny. Spuštění vzdělávací platformy je plánováno na rok 2021. Přístupná bude zdarma.