Skip to main content
Novinky

Prodloužení dotačních programů

Vláda prodloužila období, za které je možné dostat dotace ze vzájemně alternativních plošných programů COVID 2021 a COVID – Nepokryté náklady. Prodloužen je také kompenzační bonus pro OSVČ.

Dotační program Covid 2021 bude prodloužen do 8. května 2021. Žadatelům v programu Covid 2021 umožněno následně žádat o podporu ve druhé výzvě programu Covid – Nepokryté náklady, přičemž poměrná část vyplacená žadateli v programu Covid 2021 (od 1. dubna 2021 do 9. května 2021) bude snižovat základ pro výpočet výsledné výše dotace v programu Covid – Nepokryté náklady. Více informací naleznete na webových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu ZDE.

Dotační program Covid – Nepokryté náklady bude prodloužen do 31. května. Druhá výzva bude vyhlášena s rozhodným obdobím od 1. dubna do 31. května 2021. Více informací naleznete na webových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu ZDE.

Kompenzační bonus pro OSVČ, společníky malých společností s ručením omezeným a tzv. dohodáře bude z rozhodnutí vlády prodloužen i na květen 2021. Maximální výše kompenzačního bonusu činí 1 000 korun za den, v případě osob činných na základě dohody jde o výši 500 korun za den. Více informací v tiskové zprávě Ministerstva financí ZDE.

Asociace prádelen a čistíren ČR
Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Ministerstvo financí ČR