Skip to main content
Novinky

Na konferenci INTERCLEAN 2021 dorazilo na 160 účastníků

Brno, 12. října 2021 – Na 160 hostů dorazilo na 24. ročník konference praní, čištění a pronájmu prádla INTERCLEAN 2021. Svou tradiční akci pro podnikatele, pracovníky a odborníky ze sektoru profesionální péče o textil uspořádala Asociace prádelen a čistíren ČR v brněnském hotelu Passage poté, co byl loňský ročník kvůli pandemii koronaviru odložen.

Prezidentka Asociace prádelen a čistíren Jana Puškáčová zahájila konferenci prezentací průzkumu trhu 2021, který se zaměřoval zejména na dopady koronavirové krize či na v posledních měsících velmi diskutované náklady na energie. Průzkum, do kterého se zapojilo více 100 subjektů z řad členů i nečlenů asociace, ukázal vysokou návaznost našeho oboru na cestovní ruch, na který je primárně zaměřeno 51 procent dotazovaných firem. 92 procent firem zaznamenalo v porovnání let 2019 a 2020 pokles tržeb, 37 procent uvedlo, že zvažovalo změnu zaměření.

Moderátorka České televize Veronika Kadeřábková dále uvedla přednášku Jiřího Halbrštáta z ManpowerGroup s.r.o. na téma Nedostatek zaměstnanců, Michala Rádka z Léčení firem s.r.o. na téma Krizový management, Zuzany Ševčíkové ze Suzzie s.r.o. o prezentaci firem v našem oboru na sociálních sítích a viceprezidenta Hospodářské komory a prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáše Prouzu, který s účastníky konference debatoval nejen o výhledu cestovního ruchu v Česku. 

Součástí programu tentokrát nebylo jednání Kolegia jako nejvyššího orgánu asociace, které se uskutečnilo již v červnu.

Večerní zábava odstartovala tombolou, do které věnovali ceny partneři Asociace a vystavovatelé konference. Tombolou provázela dvojice Veronika Kadeřábková a Petr Švancara. Následně pódium patřilo trojici stand up komiků Na Stojáka. Vystoupila Ester Kočičková, Karel Hynek a Radek Petráš. Partnerem vystoupení byla společnost Christeyns. Večerní diskotékou provázel DJ Brno.

Na konferenci letos vystavovaly tyto firmy: Christeyns, Lapauw, Domus Laundry, Kovoslužba OTS, Kemas, Primus, Professional Support.

Kompletní průzkum trhu 2021 a prezentace přednášejících INTERCLEAN 2021 jsou k nalezení v členské sekci na webových stránkách www.apac.cz.

Asociace prádelen a čistíren děkuje hostům, vystavovatelům i přednášejícím za účast. V neposlední řadě patří poděkování partnerům, kteří Asociaci v roce 2021 podporují: Christeyns, Pragoperun, Elis, CHT Switzerland, Alliance Laundry System a TZÚ. 

25. ročník konference INTERCLEAN se uskuteční příští rok v Praze. O termínu a místě konání budeme informovat.

Fotografie z konference naleznete ZDE.

Asociace prádelen a čistíren ČR