Skip to main content
Novinky

INTERCLEAN 2023 míří do Brna!

Ve čtvrtek 5. října se v OREA Congress Hotelu Brno uskuteční 26. ročník konference INTERCLEAN. Jde o jedinou událost svého druhu v Česku určenou pro profesionály z oboru textilní péče. Tento rok si organizátoři pro návštěvníky mimo jiné připravili studii o porovnání uhlíkové stopy průmyslového a domácího praní, debatu o vztazích na pracovišti či politický Stand Up. Akci pořádá Asociace prádelen a čistíren České republiky (APAČ).

Konference INTERCLEAN nabízející platformu pro setkání profesionálů z oboru textilní péče se po roce vrací do Brna. Účastníky letošního ročníku přivítá ve čtvrtek 5. října OREA Congress Hotel, který událost dříve ještě pod svým starým jménem Voroněž hostil. „INTERCLEAN a Voroněž mají společnou historii. Konference se v minulosti pravidelně konala právě tam. Naposledy to bylo v roce 2015,“ uvádí Jana Puškáčová, prezidentka Asociace prádelen a čistíren ČR.

Letošní program skýtá prostor pro technologické novinky ze světa profesionálního praní a čištění, zábavu i přednášky. „Každoročně si necháváme vypracovat průzkum trhu praní a čištění prádla, letos padla volba na porovnání uhlíkové stopy průmyslového a domácího praní. Studii zpracovali odborníci z Fakulty strojního inženýrství VUT Brno,“ představuje téma jedné z nich Monika Býmová, výkonná ředitelka Asociace.

Mezi přednášejícími vystoupí i viceprezident Hospodářské komory Tomáš Prouza, který mimo jiné zhodnotí poločas vlády Petra Fialy. Prostor dostane rovněž diskuze o vztazích na pracovišti s ředitelem kláštera v Želivě Davidem Palušákem. Evropské oborové trendy a novinky přiblíží účastníkům konference členka předsednictva Asociace Nikola Kašparová.

Na akci se představí rovněž dvanáct dodavatelských firem, mezi nimi i společnost Christeyns, jež v rámci konference plánuje prezentovat moderní koncepty zajišťující úspornější praní. „Jedním z nejaktuálnějších nástrojů je systém ozonového praní ve studené vodě Rapid-O, který nejenže nevyžaduje téměř žádné energie, ale navíc dokáže dramaticky zefektivnit provoz prádelny,“ nastiňuje Ondřej Kopka, ředitel prádelenské divize Christeyns.

Konferencí návštěvníky provede televizní a rozhlasový moderátor Ondřej Blaho. Na večerní tombolu jej doplní herec Zdeněk Godla. K tanci zahraje brněnský DJ Silent. Součástí zábavného programu bude také módní přehlídka Střední uměleckoprůmyslové školy Helenín, jejíž studenti navrhli a vyrobili modely z vyřazených oděvů z prádelen a čistíren.

Více informací o samotné konferenci a jejím programu naleznete na tomto odkazu.

Asociace prádelen a čistíren ČR